جمعه ۸ اسفند ۱۳۹۹ - Friday 26 February 2021
کد خبر : 33
تاریخ انتشار : پنجشنبه 6 شهریور 1399 - 7:34
- بازدید

بحث و تبادل نظر مدیران کل فارس پیرامون تکمیل جاده نی‌ریز- خرامه

روز گذشته مدیر کل صنعت معدن تجارت استان فارس، مدیر کل راه و شهرسازی، مدیر کل راهداری و مدیرکل عمرانی و زیرساختهای ایمیدرو ضمن حضور در فرمانداری نی‌ریز به بحث و تبادل نظر پیرامون تکمیل جاده نی‌ریز- خرامه پرداختند. ️روابط عمومی ، امور رسانه وفضای مجازی دکتر طهماسبی: روز گذشته ایزدی مدیر کل صنعت معدن تجارت، زاهدی مدیر کل راه و شهرسازی، سیاه‌پور مدیر کل […]

روز گذشته مدیر کل صنعت معدن تجارت استان فارس، مدیر کل راه و شهرسازی، مدیر کل راهداری و مدیرکل عمرانی و زیرساختهای ایمیدرو ضمن حضور در فرمانداری نی‌ریز به بحث و تبادل نظر پیرامون تکمیل جاده نی‌ریز- خرامه پرداختند.

️روابط عمومی ، امور رسانه وفضای مجازی دکتر طهماسبی: روز گذشته ایزدی مدیر کل صنعت معدن تجارت، زاهدی مدیر کل راه و شهرسازی، سیاه‌پور مدیر کل راهداری و همچنین دیو دیده مدیرکل عمرانی و زیرساختهای ایمیدرو با حضور در فرمانداری نی‌ریز به بحث و تبادل نظر پیرامون تکمیل جاده نی‌ریز- خرامه و همچنین جاده‌های فرعی روستایی متصل به این مسیر و در نهایت گردنه لای‌رز به عنوان یکی از مسیرهای اصلی ترانزیت مواد معدنی پرداختند.

در این جلسه هدایت سرپرست فرمانداری نی‌ریز توضیح مفصلی در خصوص مشکلات مربوط به این حوزه و راهها و جاده‌های مواصلاتی، آمار کاملی از وضعیت موجود به حاضران ارائه داد و به خواستار رفع مشکلات ذکر شده گردید.

در ادامه هر کدام از مدیران کل استانی به ترتیب به بیان مواضع و نظرات خود در این خصوص پرداختند و موانع و مشکلات تکمیل پروژه‌های جاده‌های مواصلاتی که عمدتاً بخاطر تأمین بودجه و اعتبار بود، عنوان نمودند.

در این جلسه مهندس دیودیده به عنوان مدیر امور زیر بنایی و عمرانی سازمان ایمیدرو(توسعه و نوسازی معادن) در خصوص سرمایه‌گذاری انجام شده تاکنون و همچنین برنامه برای سرمایه‌گذاری در این جاده‌های مواصلاتی در آینده را اعلام نمود.

در ادامه نماینده مردم نی‌ریز، استهبان و بختگان گفت: در این جایگاه هر چه می‌گویم سخن مردم است و امیدوارم حضار از بیان مطالب رنجیده خاطر نشوند.

️با توجه به کاهش منابع آبی باید رویکرد حوزه انتخابیه به مرور زمان به سمت صنعتی شدن برود. بنابراین از هر حرکتی که به تقویت این رویکرد کمک کند استقبال می کنیم.

️اگر هر روز شاهد تصادف و داغدار شدن خانواده‌ها در جاده‌های مواصلاتی حوزه انتخابیه هستیم یکی از عوامل اصلی آن حمل مواد معدنی و فرآوری شده از گل‌گهر سیرجان، سیمان سفید، سیمان خاکستری و فولاد غدیر به سراسر کشور است.

️مبلغی که هم اکنون ایمیدرو بابت هزینه‌های عمرانی به حوزه انتخابیه خصوصاً شهرستان نی‌ریز اختصاص داده بسیار کم است و می‌بایست حداقل ۷۰ تا ۸۰ درصد هزینه‌های عمرانی ایمیدرو در زمینه راهسازی و سایر مواردی که مربوط به این حوزه می‌باشد در حوزه انتخابیه معدنی ما هزینه گردد.

شهرستان‌های نی‌ریز و بختگان قربانی حمل مواد معدنی معادن کوچک است، زودتر بداد زیرساختها برسید تا تلفات مردم از بابت کاستی‌ها و مشکلات زیرساختی جاده‌ها کم شود.

مشکل افت فشار برق به دلیل فعالیت مجتمع‌های معدنی و کارخانجات می‌بایست حل شود شما به عنوان نهادی که مسئولیت مستقیم در این خصوص دارید(ایمیدرو) باید برای ایجاد نیروگاه‌های برق جهت معادن اعتبار لازم را تخصیص دهید و بنده قطعاً این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

️دوستانمان در سازمان ایمیدرو باید بپذیرند که در بحث آسفالت، روکش جاده‌ها و رفع گره‌های ترافیکی مسیر حوزه انتخابیه که یک مسیر حمل مواد معدنی است باید وارد شده و هزینه نمایند.

️در حوزه شهرستان استهبان هم با همکاری فرماندار پرتلاش آقای کمالی حتماً معارضات را حل خواهیم کرد و لحظه‌ای اجازه نمی‌دهیم طرح توسعه جاده‌های مواصلاتی توسط هیچ اداره یا نهادی دچار تأخیر و مشکل گردد.

وی ️خطاب به شرکت های معدنی و صنعتی مستقر در منطقه گفت: مردم خواسته‌اشان این است که اگر منابع طبیعی و محیط زیستشان از قبل حضور شما آسیب می‌بیند و هزاران مشکل برایشان ایجاد می‌گردد، حداقل از بُعد اشتغال‌زائی، رفع محرومیت و ارتقاء شاخص معیشت منافعی برای منطقه داشته باشید و این خواسته کاملاً به حقی است.

️یکی از خواسته‌های بحق مردم استخدام نیروهای بومی توسط شرکت فولاد غدیر است و می‌بایست حتماً این مهم مورد توجه مسئولان شرکت قرار گیرد هرچند ایشان عنوان نموده‌اند که عمده نیروهای شرکت بومی هستند اما علی‌رغم اینکه آمار تفکیکی برای اثبات این ادعایشان از آنها خواسته‌ام تاکنون آماری به بنده ارائه ننموده اند.

شرکت‌های معدنی و صنعتی فعال در منطقه باید به این مهم توجه داشته باشند که نیروی کار خارج از شهرستان استخدام نکنند همین‌گونه که می‌بینید در شرکتهای بزرگ صنعتی و معدنی شهرستان‌های همجوار حوزه انتخابیه حتی اگر پلاک ماشین غیر بومی باشد استخدام نمی‌کنند و از طریق کد ملی بومی بودن یا نبودن فرد مورد نظر را بررسی و سپس در صورت بومی بودن نیروی کار استخدام می کند .

طهماسبی ️خطاب به ایزدی مدیرکل صنعت و معدن و تجارت استان فارس گفت: در سال ۹۷ قراردادی غیرشفاف و بدون هماهنگی با مردم و مسئولان وقت حوزه انتخابیه، با شرکتهای غیر بومی بسته شد که در آن منافع مردم منطقه به هیچ عنوان دیده نشده و بنده ایراد را مستقیماً متوجه اداره کل صنعت معدن و تجارت استان می‌دانم، من تذکر می‌دهم هر حرکت یا قراردادی که در این حوزه انتخابیه در بحث معادن، صنعت و یا تجارت صورت بگیرد باید با هماهنگی کامل مسئولان حوزه انتخابیه باشد و تمام جوانب عقد قرارداد در آنها لحاظ شود. بدون شک مردم اگر ببینید خدمتگزارانشان صادق هستند با آنها همراهی خواهند کرد.

️متأسفانه شاهد این موضوع هستیم که شرکت طرف قرارداد اکتشاف معادن در بهرام‌گور، بدون توجه به فرمانداری و مردم حوزه انتخابیه و نماینده، حرکاتی را برای شروع به فعالیت اکتشافی انجام می‌دهد و بدون اطلاع وارد می شود؛ این یک توهین به مردم، نماینده و مسئولین است و قطعاً اجازه چنین حرکاتی را به ایشان نخواهیم داد.

️در بحث انعقاد قرارداد اکتشاف معادن بهرام‌گور که بهره‌برداری هم در ادامه آن به شرکتی داده می شود که در حال اکتشاف است، هیچ منافعی برای مردم مظلوم منطقه دیده نشده و هیچ امتیازی چه از لحاظ اشتغال چه از لحاظ ارتقاء شاخص معیشت و چه از لحاظ محرومیت‌زدایی برای حوزه انتخابیه دیده نشده، پاسخ به چرایی این موضوع را شما باید بدهید.

در پایان جلسه حضار و مسئولان به همراه دکتر طهماسبی، هدایت سرپرست فرمانداری و مدیران شهرستانی ادارات کل حاضر در جلسه از راههای مواصلاتی حوزه انتخابیه ازگردنه لای‌رز و گردنه نقاره‌خانه تا جاده خیر و خانه کت و قشم قاوی بازدید کردند.

️لازم به ذکر است همه مسئولین استانی و ایمیدرو و همچنین مسئولین شهرستان به گردنه نقاره‌خانه رفته و با حضور در محل این گردنه به بحث و تبادل نظر پیرامون چگونگی تکمیل این گردنه که فاقد ردیف بودجه و اعتبار می‌باشد پرداختند و به نتایجی هم رسیدند که به دلیل قطعی نبودن آن فعلاً از ارائه اطلاعات تکمیلی معذوریم.

منابع : ناموجود
نویسندگان : ناموجود
چه امتیازی می دهید؟
5 / 0
[ 0 رای ]
ارسال نظر شما
انتشار یافته : 0 در انتظار بررسی : 338
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.


تبليغات تبليغات تبليغات تبليغات