جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶  , Fri 23 Feb 2018

رکورد زنی جهانی ضربه به کیسه بوکس و دوو فوق ماراتن توسط ورزشکاران دانشجو

نظرسنجی

آرشیو
 

share
- +

کد مطلب : 417
با حمایت دانشگاه آزاد شهرداریون صورت می گیرد؛

رکورد زنی جهانی ضربه به کیسه بوکس و دوو فوق ماراتن توسط ورزشکاران دانشجو

تاریخ انتشار۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۲۱:۴۰:۰۱

دکتر قائدی رئیس دانشگاه آزاد داریون: دانشگاه‌ها باید در کنار توسعه علمی به تهذیب و ورزش نیز توجه کنند معاون جوانان و امورفرهنگی اداره کل ورزش و جوانان فارس: رکوردزنی ورزشکاران افتخاری برای استان است سید محمد موسوی: مراسم رکورد زنی 13 بهمن در سالن ورزشی قهرمانان شیراز انجام می شود

علی شاهسون- نیم نگاه

ورزشکاران دانشجوی دانشگاه آزاد اسلامی واحد داریون که اهل خرامه هستند به مناسبت دهه فجر دو رکورد جهانی ضربه به کیسه بوکس و دو فوق ماراتن را به ثبت می رسانند.

این دانشجویان در قالب گروه ورزشی عاشقان ولایت شهرستان خرامه که از سال 90 فعالیت های خود را در ثبت رکوردهای استانی، ملی و بین المللی آغاز کرده است، دهه فجر امسال رکوردی جدید را در گینس به ثبت خواهد رساند.

ورزشکاران کاراته شهرستان خرامه با راه اندازی گروه رکورد زنی عاشقان ولایت طی چند سال گذشته چندین رکورد کشوری و جهانی را در رشته های استقامتی از خود به جای گذاشته اند.

در بهمن ماه 1390 با راه اندازی این گروه سه نفره شروع به ثبت رکوردهای استانی، ملی و بین المللی در ضربه زدن به کیسه بوکس با دست و پا کرده و توانسته رکورد این ورزش را در هفت ساعت و نیم ثبت کند و گروه عاشقان ولایت متشکل از سیدمحمد موسوی، امین جعفری و سجاد عباسی همچنین طی سال گذشته نیز با زمان 9 ساعت از حرم امامزاده اسحاق (ع) خرامه تا حرم حضرت احمدبن موسی (ع) را دویدند که امسال به دنبال شکستن رکورد سال قبل هستند و در دهه فجر سال جاری نیز به دنبال شکستن رکورد جهانی ورزش ضربه زدن با دست و پا به کیسه بوکس در 10 ساعت هستند که جزییات آن را درخبر ذیل از نظرتان می گذرد.

*رکوردزنی ورزشکاران افتخاری برای استان است

معاون جوانان و امورفرهنگی اداره کل ورزش و جوانان فارس گفت: رکوردزنی ورزشکاران افتخاری برای استان فارس است.

محسن سالاری در جمع خبرنگاران افزود: حرکت افتخارآفرینانه ورزشکاران خرامه ای جای تقدیر دارد و اداره کل ورزش و جوانان نیز از چنین ورزشکارانی حمایت می کند.

* دانشگاه‌ها در کنار توسعه علمی به تهذیب و ورزش توجه کنند

به گزارش خبرنگار«نیم نگاه»، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد داریون نیز در این نشست خبری گفت: دو تن از دانشجویان در ایام دهه فجر در یک دوی فوق ماراتن مسافت 110 کیلومتری امامزاده اسحاق(ع) خرامه و حرم مطهر حضرت احمد ابن موسی(ع) را طی خواهند کرد.

دکتر امیر قائدی افزود:  معتقدیم دانشگاه‌ها باید در کنار توسعه علمی به تهذیب و ورزش نیز توجه کنند.

وی بیان اینکه دانشگاه‌ها باید در مسائل فرهنگی نیز مانند مباحث علمی توجه داشته باشند تصریح کرد: دانشجویان آینده‌سازان جامعه فردا هستند و نشاط و اخلاق‌مداری جامعه فردا وابسته به روحیات آنها است.

قائدی با بیان این که اگر به دنبال جامعه پرنشاط هستیم باید به نشاط و سلامتی امروز دانشجویان توجه کنیم تصریح کرد: تخصص و تعهد فردای جامعه نیز در گرو تلاش برای تربیت فارغ‌التحصیلان متعهد است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد داریون  با اشاره به این که در محیط دانشگاه داریون تهذیب و ورزش در کنار تحصیل مورد توجه قرار گرفته است خاطرنشان کرد: رکوردزنی دو تن از دانشجویان واحد داریون نیز در ادامه همین سیاست‌ها است.

قائدی با تاکید بر این که در این راستا دو تن از دانشجویان در ایام دهه فجر در یک دوی فوق ماراتن مسافت 110 کیلومتری امامزاده اسحاق(ع) خرامه و حرم مطهر حضرت احمد ابن موسی(ع) را طی خواهند کرد افزود: این اقدام با محوریت ولایت‌مداری این دانشجویان صورت می‌گیرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد داریون ابراز داشت: در کنار این رکوردزنی برنامه ضربه‌زدنی به کیسه بوکس در مدت زمان 12 ساعت نیز برای نخستین‌بار انجام می‌شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد داریون اضافه کرد: این دو برنامه توسط سیدمحمد موسوی و امین جعفری از دانشجویان فعال و ورزشکار واحد داریون انجام می‌شود.

* مراسم رکورد زنی 13 بهمن در سالن ورزشی قهرمانان شیراز انجام می شود

سید محمد موسوی سرپرست گروه عاشقان ولایت نیز در این نشست  گفت: رکورد ضربه‌زنی به کیسه بوکس را به شکل انفرادی در دهه فجر سال جاری ارتقا می‌دهیم.

دارنده رکورد ضربه‌زنی به کیسه بوکس ابراز داشت: این رکورد به شکل تیم سه نفره در سال گذشته رقم خورد.

وی گفت: در خلق این رکورد در قالب تیم سه نفره با ضربات دست و پا بیش از 7.5 ساعت به کیسه بوکس ضربه زدیم.

موسوی افزود: بیش از این رکورد ضربه‌زنی به مدت 5.5 ساعت و تنها با ضربات دست شکل گرفته بود.

وی تصریح کرد: این رکورد در حالی بیش از دو ساعت ارتقا یافت که ضربات نیز از ضربه دست به تنهایی به ضربات با دست و پا که انرژی بیشتری می‌برد ارتقا پیدا کرد.

دارنده رکورد ضربه‌زنی به کیسه بوکس خاطرنشان کرد: رکورد سال گذشته خود را این بار به شکل انفرادی و با مستندسازی برای ثبت ملی ارتقا می‌بخشیم.

وی اضافه کرد: این برنامه در 13 بهمن ماه امسال همزمان با دهه مبارک فجر از ساعت هفت صبح سالن ورزشی قهرمانان در بلوار هفت تن آغاز می‌شود.

موسوی بیان کرد: قصد داریم که توسط ضربه‌زنی توسط امین جعفری و با مربیگری خود این امر را انجام دهیم.

وی ادامه داد: این برنامه را به مدت 12 ساعت تا 14 ساعت با نیت 12 امام(ع) و یا 14 معصوم بر حسب توان تحقق می‌بخشیم.

دارنده رکورد ضربه‌زنی به کیسه بوکس ابراز داشت: از این مراسم رکوردزنی برای ثبت ملی مستندسازی شده و به فدراسیون ورزش‌های همگانی تحویل داده می‌شود.

وی گفت: به دنبال ثبت این رکورد در کتاب گینس به عنوان یک رکورد جهانی نیز هستیم.

موسوی در ادامه از خلق یک رکورد دیگر نیز در 19 بهمن ماه جاری خبر داد و تصریح کرد: در این رکورد مسافت 110 کیلومتری را با دو طی خواهیم کرد.

وی ابراز داشت: این مسافت حدفاصل حرم مطهر امامزاده اسحاق(ع) خرامه و حرم مطهر حضرت احمدابن موسی(ع) است.

موسوی بیان کرد: این رکورد نیز از جمله برنامه‌های ورزشی است که به مناسبت ایام مبارک دهه فجر شکل می‌گیرد و یک رکورد جهانی محسوب می‌شود.

این ورزشکار در پایان از حمایت‌های سازمان ورزش و جوانان استان فارس و دانشگاه آزاد اسلامی واحد داریون برای خلق این رکوردها تقدیر کرد.

نظر بینندگان

نام

ایمیل شما
نظــر