سه شنبه ۴ ارديبهشت ۱۳۹۷  , Tue 24 Apr 2018

نظرسنجی

آرشیو
 

share
- +

کد مطلب : 4896

«حقوق های نجومی» ام الفساد است

تاریخ انتشار۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۲۳:۵۷:۰۲

آیت‌الله عبداللهی گفت: حقوق‌های نجومی اقدامی ضدارزشی و ضدانقلابی است، چرا که در مردم ایجاد یأس می‌کند.
امتیاز خبر: 18 از 100 تعداد رای دهندگان 235
خبرگزاری تسنیم: آیت‌الله عبدالمحمود عبداللهی نماینده مردم اصفهان در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار درباره فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری پیرامون رسیدگی به حقوق‌های نجومی، گفت: این مسئله یکی از مفاسد قابل توجهی بود که می‌توان عنوان «ام الفساد» را بر آن نهاد.

آیت‌الله عبداللهی با بیان اینکه امنیت و اقتدار امروز کشور ما در منطقه و جهان محصول مقاومت، یکپارچگی  و وحدت است، گفت: حرکت‌هایی که در وحدت کشور اخلال ایجاد می‌کند یک حرکت ضدانقلابی است و طبیعی است که وقتی مردم در جامعه احساس کنند برخی مسئولان بیت‌المال را حیف و میل و منابع عمومی را تحت عناوین قانونی به نفع خودشان مصادره می‌کنند، در مردم دلسردی ایجاد شده و در یکپارچگی مردم اخلال ایجاد و مردم  را نسبت به مسئولان بدبین می‌کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه این در‌آمدها از نظر قرآنی درآمد حرام و خبیث است، متذکر شد: این برداشت‌ها اقدامی ضدارزشی است، چرا که در مردم ایجاد یأس می‌کند. متأسفانه برخی متصدیان امور بر اثر روح اشرافی‌گری به بیت‌المال دستبرد می‌زنند و حرکتی این چنینی را تحت عنوان حقوق‌های نامتعارف و غیرآئین‌نامه‌ای توجیه می‌کنند، مثل رباخواری که برخی تحت عنوان هدیه به آن رنگ و بوی حلال می‌دهند.

وی افزود: این مسئله در خارج کشور هم انعکاس بدی دارد، چراکه یک نگاه منفی در دنیا نسبت به ما ایجاد می‌کند و نباید نسبت به این حرکت مسامحه شود و باید با قاطعیت با آن برخورد کرد. نباید برخورد با فساد را به تأخیر انداخت، به‌ ویژه در شرایطی که مشکلات اقتصادی و رقم بیکاری در حال افزایش است و مراکز تولیدی در حال تعطیلی یا فعالیت در حداقل توان هستند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد: مردم، رهبر معظم انقلاب و بزرگان نظام انتظار دارند به جای شعار با قاطعیت در مقابل چنین فسادی اقدام شود. تشکیلات قضایی، مجلس و به‌ ویژه قوه مجریه باید هرچه سریع‌تر به این مسئله رسیدگی کنند.
نظر بینندگان

نام

ایمیل شما
نظــر