چهارشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۷  , Wed 25 Apr 2018

شاعر جوانی که در دل یک روستا زندگی می کند

نظرسنجی

آرشیو
 

share
- +

کد مطلب : 853

شاعر جوانی که در دل یک روستا زندگی می کند

تاریخ انتشار۳ تير ۱۳۹۳ - ۱:۰۹:۴۰

محمدرضا قوهستانی شاعر خوش ذوق و جوان شهرستان خرامه است که در روستای معزآباد جابری زندگی می کند.

به گزارش صدای خرامه، استعدادهای شعر و شاعری در شهرستان خرامه زبانزد خاص و عام بوده و هست، افتخارات بسیاری همچون کسب مقام اول شعر در استان فارس توسط سه تن از دانش آموزان این شهرستان و راهیابی آنان به مرحله کشوری گویای این حقیقت آشکار است، از این رو به معرفی یکی از استعدادهای این هنر گرانبها پرداخته ایم.

محمدرضا قوهستانی شاعر خوش ذوق و جوان شهرستان خرامه است که در روستای معزآباد جابری زندگی می کند، متن زیر مصاحبه کوتاهی را با وی بیان خواهد کرد:  

در سومین روز از بهار سال 1366 در خانواده ای مذهبی دیده به جهان گشودم، پدرم به نسبت ارادت خاصی که به ائمه اطهار سلام الله علیها داشت نام محمد رضا را برای من انتخاب نمود.

از همان دوران کودکی ما را به خواندن نماز اول وقت و احساس مسئولیت نسبت به دیگران توصیه می نمود.

از دوران راهنمایی به ادبیات و شعر علاقه خاصی داشتم و با توکل به خدا و پرورش استعداد درونی در خودم اولین شعر را در وصف شهدای روستای معزآباد جابری در یادواره شهدا سرودم که موجب قوت گرفتن کارهایم شد.

افرادی که ذره ای از استعداد ادبی دارند با توکل به خداوند شروع به کار کنند، در اوایل کار ممکن است سروده های شما شبیه به نثر باشد و یا موجب انتقادهایی از طرف دیگران شود  اما در این راه از کسی خرده نگیرید و سعی کنید از تجربیات دیگران استفاده کنید.

با حماسه کار خود آغاز کن        با پر پرواز خود پرواز کن

یک غزل یک مثنوی یا شعر نو        با دو بیتی نغمه ای را ساز کن

انتهای پیام/224224

 

نظر بینندگان

نام

ایمیل شما
نظــر